Linkszöv
Ez a szöveg nem avantgárd, ez a szöveg nem rossz, ez nem marha szöveg, ez a szöveg linkelt. Nem szeretném, ha valaki avantgárd költőnek tartana, csak azért, mert nem tart tőlem. Nem tudom elképzelni, hogy mi van bennem, a szövegemben, ami miatt én és a szövegem avantgárd lehetnék. Ja, de tudom!
Mivel most már tudom, miért lehetnék avantgárd költő, és ez a szöveg miért avantgárd, ezért nem haragudnék meg valakire, ha leavantgárdozna engem a szövegemmel együtt.
Most ide beteszek egy hiperhivatkozást.
Itt meg hivatkozom a szöveg folytatására.
Az előbb választhatott az olvasó, hogy továbbmegy-e a „Most ide beteszek...” kezdetű mondaton, vagy ráklikkel magára a hiperhivatkozásra. Miután internetes társadalomban élünk, a technokrata már nem elég jó szó ránk, hiszen sokkal árnyaltabb, fejlettebb lett a technikához való hozzáértésünk, -állásunk, már nem mondhatjuk ki, hogy technokrata, mert a fogalom elavult, mára buzissá vált és konzervatívvá is. Kicsit bizony avantgárd.
Ma mi internetes társadalomról szólunk, és természetesnek vesszük, hogy van nálunk egér, szinte bárhol, szinte mindig. Klikkelhetünk, ha úgy tetszik, ha érdekes hiperhivatkozásra lelünk, vagy csak egy gombra, amire szívesen rátennénk az egerünket.
A fenti hivatkozás (a hiperhivatkozás rövidítése) szerintem jól sikerült.
Sokan kérdeznék tőlem, hová vezet, ó, mondanám, hát klikkelj rá és megtudod! Vegyél már a kezed ügyébe egy egeret, és használd a bal egérgombot a mutatóujjaddal! Oké?
Mi, hogy ez Zsírsátán könyve és nyomtatott verzió? És arra nem tudsz ráklikkelni? Eszednél vagy? Ennyit ér az internetes társadalmiasságod? Meg a kétezer forintos műegered? Hogy nem tudsz egy sima hiper-hivatkozásra klikkelni, mert nincs értelme? Fogadjunk, sose próbáltad! Hogy szerinted nem működik? Marhaság! És, ha önmagára hivatkozik? Ha megpróbál ráébreszteni, hogy a hivatkozások egy része nem ad több információt saját magánál? Hogy vannak önhivatkozások? Esetleg az önhivatkozás egyfajta megerősítés? Például az, hogy „én” leírva egyrészt vonatkozik rám, másrészt utal az olvasóra is. Ugye hát? Érted?
Zsírsátán ebben a szövegben mire hivatkozik, ha leírom? Aki tudja esetleg a választ, az most klikkeljen egyet! Elhivatkozottan!